Zmiana formuły biegu

Jaka sytuacja jest każdy widzi. Dlatego zachowując środki bezpieczeństwa przystępujemy do działania.Zależy nam aby nasze przedsięwzięcie odbywało się zgodnie z literą prawa i żeby nikt nie musiał się z tego powodu martwić w taki czy inny sposób. Dlatego też mamy następującą propozycję przeprowadzenia biegu tak aby wszystkie obostrzenia sanitarne były zachowane:

1. Zmieniamy regulamin. Nie będziemy organizatorem biegu.

2. 20 lutego w lesie bukowym w Trzebnicy realizujemy usługę pomiaru czasu oraz punkt wydawania zamówień internetowych.

3. Usługa pomiaru czasu jest dedykowana osobom indywidualnym (spacerowiczom) lub niewielkim grupom do 5 osób zgodnie z rozporządzeniami.

4. Starty pomiaru czasu będą trwać od 10:00 do 14:00.5. Spacerowicze korzystający z usługi pomiaru czasu poruszają się po proponowanej przez nas trasie na której w 2020 roku odbywał się Cross Trzebnicki. Trasa będzie oznaczona

5. Spacerowicze, którzy zakończą swój bieg (3 okrążenia) otrzymują pamiątkowy medal.

6. Opłata startowa za pomiar czasu z odbiorem zamówienia internetowego zostaje ujednolicona do jednej kwoty 50 zł przez cały czas trwania zapisów. Czyli tak, biegniemy podobnie jak w Biegu Karnawałowym we Wrocławiu. Dodatkowe zmiany to przeniesienie miejsca startu. Będziemy w lesie, dosłownie. Konkretnie na ścieżce prowadzącej do Kościóła pw. Czternastu Świętych Wspomożycieli.

Jest to naszym zdaniem jedyne rozwiązanie na tej trasie jako może być realizowane w sposób bezpieczny i zgodny z wszelkimi rozporządzeniami.

Czego zabraknie i jak wyobrażamy sobie realizację?

1. Trasa biegu będzie oznaczona. Jednak nie będzie służb zabezpieczających drogę. Dlatego przy stawach należy poruszać się chodnikiem.

2. Każdy z uczestników porusza się po trasie na własną odpowiedzialność. Liczymy, że każdy z uczestników zapozna się z trasą i pobiegnie tym samym śladem. Dzięki czemu prowadzona klasyfikacja będzie uczciwa i można będzie wyłonić zwycięzców.

3. Chcemy uniknąć startu wspólnego. Dlatego czas startu trwa 4 godziny. Cała klasyfikacja prowadzona jest wg czasów netto.

4. Można startować indywidualnie. Można też umawiać się ze znajomymi na wspólny start. Można się ogłaszać na wydarzeniu biegu, że np o 10:45 startuję na złamanie 50 minut, kto biegnie ze mną.

5. Nasz człowiek zapisuje na starcie numer lub numery oraz godzinę o jakiej wystartowano. Anteny i czipy w numerach odczytają czas na mecie.

6. Wyłonienie zwycięzców nastąpi dopiero po zakończeniu całego bieg czyli gdy wszyscy ukończą już bieg. Dekoracja zwycięzców odbędzie się zaocznie.

Nie jest idealnie. Dlatego oczywiście każdy kto chce zrezygnować otrzyma zwrot kosztów startowych.Jednocześnie osoby, które chcą zrezygnować z takiego wariantu biegu muszą nas o tym poinformować do czwartku 11 lutego. Po tym terminie zlecamy produkcję wszystkich materiałów na bieg.Pozdrawiamy i mamy nadzieję do zobaczenia 🙂